Fototapeta

Rozwój stylów dekorowania i projektowania wnętrz w ostatnich latach jest niebywały, a duża zasługa w tym coraz odważniejszych klientów. Rozwiązania, które pojawiły się stosunkowo niedawno, jak fototapety albo farby, którymi można ze ściany zrobić zmywalną tablicę dla dziecka – stały się prawdziwymi hitami nie dlatego, że ktoś je wyprodukował, tylko dlatego, że konsumenci szybko podchwycili niesamowitą feerię możliwości ich zastosowania w swoich wnętrach. Fototapeta w pokoju dziecka to nie tylko dekoracja, ale także inspiracja do rozwoju wyobraźni. Fototapeta w kuchni z kolei nie tylko ją upiększy, ale także optycznie powiększy.

Fototapeta w kuchni

Dzisiaj, dzięki rozwojowi tego stylu w aranżacjach na masową skalę, możliwe jest już nie tylko nabycie fototapety z wzorami wymyślonymi przez projektantów dużych firm, ale także swobodne wydrukowanie fototapety ze zdjęć z własnej domowej biblioteki. Dzięki temu można nie tylko dodać wnętrzu charakteru, ale przy okazji zyskać element wyposażenia jednocześnie bardzo prywatny i niepowtarzalny na całym rynku. Zdjęcie powinno być nienaganne technicznie, więc lepiej zdać się na zdjęcia z bazy firmy, która będzie drukowała fototapetę. Firmy korzystają zazwyczaj z bazy zdjęć i grafik Fotolii, a jej baz liczy kilkanaście milionów rekordów. Można więc założyć, że wybrana przez nas fototapeta będzie wykonana w niewielkiej liczbie. Szansa na oryginalność jest jeszcze większa, ponieważ zdjęcia można kadrować. Dwie fototapety wydrukowane z tego samego zdjęcia mogą się różnić.

O czym trzeba pamiętać wybierając motyw na fototapetę. Przede wszystkim ściana, na której zostanie przyklejona. Czy będzie zastawiona kanapą, stolikiem, lampą lub innymi meblami albo sprzętem? Jeśli tak, to trzeba wybierać takie motywy, których zasłonięta część na fototapecie jest mało istotna. Główne obiekty fototapety muszą być widoczne na ścianie, ale nie gdzieś z boku, czy w narożniku.

Fototapety kuchenne, takie jak na zdjęciu można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy to fototapeta samoprzylepna z klejem po stronie wydruku, naklejana pod szkło. Drugi sposób to zwykła fototapeta laminowana. Laminat i szyba spełniają to samo zadanie – chronią fototapetę przed zarysowaniem, wilgocią, pozwalają na jej umycie. Oczywiście można nakleić laminowana fototapetę samoprzylepną, ale jest ona bardzo cienka i będą widoczne wszelkie najdrobniejsze nierówności ściany.

Więcej na stronie – https://www.fototapety-3d.pl/