Jak wybrać fototapetę?

Decyzja o zastosowaniu w jakimkolwiek pomieszczeniu w domu fototapety jest najprostsza. Dopiero po jej podjęciu pojawiają się pierwsze problemy – zastanawiamy się jaki wybrać wzór, myślimy nad rodzajem oraz oczywiście ceną, która ma tutaj kolosalne znaczenie. Dobra fototapeta nie jest tania, ale musimy pamiętać, że takiej dekoracji nie kupujemy na chwilę, lecz na lata.

Most w salonie

Aby wybrać fototapetę, oprócz wzoru musimy zatem dostosować ją do pomieszczeni w jakim będzie się ona znajdować. Nieco inaczej wygląda to w przypadku kuchni, a nieco inaczej na przykład w salonie. Kuchnia to miejsce, gdzie na fototapetę będzie działać wiele niekorzystnych warunków, tak jak i w łazience, dlatego powinna być ona wykonana z trwalszych materiałów niż na przykład ta do salonu. W doborze powinien pomóc nam sprzedawca, który zna się na tym najlepiej.

Możemy również zdać sie na własny gust, pamietając o kilku istotnych zasadach. Materiałów poglądowych w sieci jest aż nadto, są to przykładowe aranżacje, na których możemy zobaczyć jak wygląda salon, sypialnia lub inne pomieszczenie dekorowane fototapetą. Zauważmy, że fototapeta nie musi być przyklejona na całej ścianie, podobnie jak na naszych przykładowych aranżacjach.