Obrazy dekorują

Aranżując jakieś wnętrze, stajemy czasami przed faktem, że po pewnym czasie zaczyna nam czegoś brakować. Na wizualizacji wszystko było w porządku, zaraz po skończonej realizacji również, ale to z czasem za mało. Bywa tak, że eleganckie wnętrze wydaje nam się zbyt chłodne, bez życia. Jak ożywić takie wnętrze, aby nie zepsuć aranżacji? Wyjściem jest dekoracja ścienna, a konkretnie obrazy.

Obrazy do salonu drukowane na zamówienie to produkt, który w największym stopniu daje się dopasować do istniejącego wnętrza, a jednocześnie zrealizować założone cele. Po pierwsze możemy wybrać proporcje zdjęcia i jego wymiary. To pozwoli nam dopasować obraz do konkretnego miejsca na ścianie oraz uniknąć sytuacji, kiedy zbyt duży obraz stanie się centralnym miejscem w pokoju, a samo wnętrze będzie tylko dodatkiem. Z założenia ma być odwrotnie, obraz ma być subtelną dekoracją, chociaż powinien coś zmieniać we wnętrzu.

Drugim elementem, którym możemy sterować to motyw, czyli zdjęcie lub grafika wybrana do wydruku. Jedno i drugie jest jednakowo ważne. Pewne motywy nie pasują do niektórych wnętrz, natomiast kolorystyka spowoduje, że obraz będzie bardziej zwracał na siebie uwagę lub będzie dyskretnym dodatkiem. Wszystko zależy od naszego gustu i wyczucia, ale przecież zawsze możemy wrócić do projektanta wnętrz i poprosić o pomoc.