Robimy imprezę

Impreza domowa wymaga wielu przygotowań, niezależnie od tego czy jest to zabawa dla dorosłych czy dla dzieci. Co prawda imprezy spontaniczne są fajne, ale czasem lepiej przygotować się do niej. Przede wszystkim musimy ustalić termin i skład imprezy, a potem zaprosić wszystkich. Jeżeli jest to impreza dla dzieci to zgranie terminów jest jeszcze trudniejsze, ponieważ dotyczy dzieci, które są gośćmi i rodziców, którzy je muszą przywieźć i zabrać po imprezie. Zapraszając gości warto poprosić o potwierdzenie przybycia. Lepiej wiedzieć kto będzie, a więc również na ile osób przygotować party.

Impreza wymaga miejsca, więc pokój, w którym będziemy się bawić trzeba oczyścić ze zbędnych sprzętów. Będzie więcej miejsca i unikniemy zniszczeń. Dekoracje mieszkania są potrzebne tylko w razie imprezy sylwestrowej i karnawałowej albo urodzin. Nie przesadzamy z tym, wystarczą tylko jakieś baloniki albo inne dekoracje jednorazowego użytku znalezione w internecie. Na każdym party potrzebne są gadżety na imprezę, najlepiej z wybuchowej niespodzianki. Uruchomione na początku party od razu wprowadzają dobry nastrój zabawy. Impreza od razu rozkręci się (zobacz – http://www.planetablog.pl/dom/gadzety-na-impreze/).

Na imprezie potrzebne jest jedzenie i picie, ale w rozsądnych ilościach. Zabawa domowa to nie wielogodzinne biesiadowanie i picie alkoholu. Jeżeli chcemy się dobrze bawić to przygotujmy przekąski, kanapeczki, owoce, a jeśli chodzi o alkohole to raczej jakieś drinki o niższej zawartości alkoholu. No i na koniec muzyka, przy której będziemy się bawić. To nie może być muzyka zbyt ambitna, raczej lekka, zabawowa. Chodzi o nastrój zabawy, a nie przeżywanie muzyki.