Jaki fotel do komputera wybrać?

Coraz więcej osób pracuje na co dzień przed komputerem. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać fotel obrotowy w sposób odpowiedni. W przeciwnym wypadku szybko pojawiają się bowiem bóle kręgosłupa i inne dolegliwości.

Krzesło do komputera musi posiadać regulowaną wysokość siedziska. Dzięki temu można ją dostosować tak, aby linia wzroku znajdowała się pod dobrym kątem w stosunku do monitora. Chroni to oczy przed zmęczeniem. To jednak nie wszystko. Wyregulowany fotel komputerowy sprawia, że ręce spoczywają na odpowiedniej wysokości i pod odpowiednim kątem względem klawiatury (http://ergooffice.pl/).

Fotel musi mieć też wyprofilowanie oparcie, które podpiera kręgosłup w czasie siedzenia. Najlepiej wybrać model, gdzie siedzisko i oparcie to całość bez odstępu. Takie rozwiązania sprawdzają się bowiem najlepiej, gdyż oparcie jest podparciem dla całego kręgosłupa. Poza tym idealnie byłoby jeszcze, gdyby fotel dawał też możliwość podparcia głowy. Poza tym warto zadbać też o podłokietniki, o których niestety często się zapomina.