Zdrowa praca siedząca

Ergonomia jest dziedziną nauki, która ma zadanie przystosowanie poszczególnych przedmiotów w taki sposób, by były przyjazne dla ludzkich warunków psychofizycznych. Jest szczególnie ważna w miejscu pracy, zwłaszcza na stanowiskach siedzących.

Fotele ergonomiczne

Są jednym z ważniejszych elementów biurowego stanowiska pracy. Powinny umożliwić przybranie siedzącemu takiej pozycji, by nawet po kilku godzinach nieprzerwanej pracy nie odczuwał bólu pleców i szyi. Niewłaściwie wyprofilowane krzesło sprawia, że kręgosłup osoby siedzącej wygina się w półkole, co może być przyczyną dyskomfortu, a po pewnym czasie – nawet nieodwracalnych zwyrodnień! Doskonały przykład foteli ergonomicznych to fotele marki Ergomax.

Ergonomiczne stanowisko pracy

Fotel biurowy nie jest jedynym elementem stanowiska pracy, który ma wpływ na wygodą i komfort pracownika. Biurko powinno być szerokie i umożliwiać pracę przy nim w naturalnej pozycji ciała. Świetnie sprawdzi się także podnóżek, który odpowiednio wyprofilowany, umożliwi płaskie ułożenie nóg w pozycji spoczynkowej.

Ergonomiczność stanowiska pracy ma ogromny wpływ na wydajność i efektywność pracownika.

fotele biurowe