Ogrodowe meble drewniane czy plastikowe?

Planując aranżację ogrodu bądź jakiekolwiek zmiany w tym obrębie zazwyczaj jeden z dylematów dotyczy zakupu mebli ogrodowych. Jako, że meble i akcesoria ogrodowe są bardzo zróżnicowane, nie jest to łatwe zadanie do wykonania. Z reguły decydujące zdanie należy po prostu do zasobności naszego portfela, ale czy rzeczywiście powinniśmy na tej kwestii oszczędzać?

stol-ogrodowy-szesciokatny-pawel

Najczęściej dylemat dotyczy wyboru mebli pomiędzy drewnianymi i plastikowymi (http://styldrew.com/). Wiadomym jest, że plastik jest tani nie wymaga konserwacji ani żadnych nadzwyczajnych zabiegów, a do tego w razie uszkodzenia po prostu nie jest nam go szkoda. Niestety nasza wewnętrzna natura nieustannie popycha nas w kierunku drewna, które powoduje, że czujemy się lepiej i w jego otoczeniu po prostu odpoczywamy, ale drewniane meble ogrodowe są znacznie droższe i wymagają niemałej dbałości.

Jak rozstrzygnąć ten dylemat?

Przede wszystkim pamiętajmy, że oszczędność może być wyłącznie pozorna, a ludzi biednych nie stać na tanie rzeczy. Chodzi o to, że meble droższe będą z nami przez lata i nie będziemy musieli wydawać ponownie pieniędzy na tanie odpowiedniki. Zastanówmy się nad tym. Pamiętajmy o tym, że wśród mebli ogrodowych z drewna i plastiku zdarzają się produkty różnej jakości. Drewniane stoły ogrodowe muszą być przede wszystkim stabilne, czyli ciężkie. Inaczej przy byle podmuchu wiatru wywracają się, a lekkie dotknięcie nogą powoduje wywrócenie wszystkich szklanek.